Każde z ponad 1350 haseł zamieszczonych w publikacji pełni rolę klucza, który otwiera drogę do poznania jakiegoś aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieł wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy.
Encyklopedia posiada przejrzysta kompozycję, bogatą sieć odsyłaczy, indeks haseł, kilkaset barwnych ilustracji, nierzadko reprodukcji wybitnych dzieł sztuki, cytaty z Pisma Świętego, fragmenty dokumentów Kościoła, teksty wybitnych myślicieli i filozofów.
Zapraszamy Państwa w podróż do źródła, poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej - w dzieje i tradycję Starego Testamentu. By poznać "dziś" i odpowiedzieć czym jest wspólnota jaką stanowi Kościół a także zrozumieć współczesny świat, warto pochylić się nad historią dwudziestu stuleci religii, która odegrała ogromny wpływ nie tylko na sferę duchową człowieka.
Marka
Symbol
9788379713400
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Jedność
Ilość stron
864
Format
21x28,5x6,3 cm
Oprawa
twarda
ISBN
9788379713400
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt