Pediatria T.2 BR
aktualny stan wiedzy oparty na wiarygodnych wynikach badań naukowych (EBM) i praktycznym doświadczeniu autorów;
pełny zakres pediatrii, w tym rozdziały dotyczące chirurgii dziecięcej, immunologii i genetyki klinicznej;
przejrzystą, ujednoliconą strukturę rozdziałów ułatwiającą uczenie się;
dwukierunkowy dostęp do informacji: po objawach klinicznych i jednostkach chorobowych na końcu każdego rozdziału krótkie podsumowanie określane jako Zapamiętaj, obejmujące najważniejsze informacje dotyczące omawianego zagadnienia;
po zakończeniu wybranych rozdziałów krótkie testy pozwalające czytelnikowi na sprawdzenie nabytej wiedzy;
dodatkowe podrozdziały zawierające Najczęściej zadawane pytania, czyli pytania, które najczęściej zadają pacjenci lub rodzice;
opisy przypadków klinicznych ilustrujące przedstawiane zagadnienia i ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie;
odnośniki do aktualnego piśmiennictwa oraz linki dostępu do systematycznie uzupełnianych internetowych baz danych;
dostęp do biblioteki ponad 1000 zdjęć, filmów i plików dźwiękowych ilustrujących charakterystyczne objawy chorób oraz procedury diagnostyczne i terapeutyczne.
Czytając kolejne rozdziały Pediatrii, po każdym wersie, zdaniu i akapicie widać doświadczenie autorów, poparte wiedzą i praktyką, a także umiejętnością przekazywania szczególnie trudnych zagadnień w zrozumiały i przejrzysty sposób.
Wysoko oceniam walory tego podręcznika i jestem pewna, że taką opinię wyrażą również lekarze przygotowujący się do egzaminu specjalistycznego z pediatrii lub inni specjaliści chcący sobie przypomnieć różne problemy z zakresu
profilaktyki, diagnostyki czy leczenia dzieci.
Z recenzji prof. nadzw. dr hab. n. med. Teresy Jackowskiej,
Konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii
Niniejsza publikacja to nowoczesny i wszechstronny podręcznik pediatrii, doskonale zredagowany pod kątem praktycznej przydatności dla lekarza odbywającego szkolenie specjalizacyjne lub specjalisty poszukującego praktycznej i aktualnej wiedzy potrzebnej w codziennej pracy. Przejrzystość podręcznika zwiększa duża liczba algorytmów, tabel, ilustracji i schematów. Unikatową wartość mają także materiały dodatkowe dostępne dla zarejestrowanych czytelników.
Z recenzji prof. dra hab. n. med. Jacka Wysockiego,
Konsultanta województwa wielkopolskiego w dziedzinie pediatrii
Prof. dr hab. n. med. Jacek Józef Pietrzyk jest autorytetem w dziedzinie pediatrii i genetyki. Przez wiele lat kierował Katedrą Pediatrii i Kliniki Chorób Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Wybitny nauczyciel akademicki. Autor Wybranych zagadnień z pediatrii (t. 15, 20042005), Vademecum pediatry (2011) oraz podręczników dla studentów medycyny i lekarzy. Współautor Biologii molekularnej w medycynie: elementy genetyki klinicznej (pod red. J. Bala).
Dr hab. n. med. Przemko Kwinta, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od roku 2014 kieruje Katedrą Pediatrii Kliniką Chorób Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Uznany neonatolog i pediatra. Nauczyciel akademicki z wielką pasją dydaktyczną. Od roku 2016 jest prodziekanem ds. organizacyjnych, programu studiów i kształcenia na kierunku lekarskim UJ.
Tom 2 zawiera
8. Wybrane choroby infekcyjne
9. Choroby układu moczowego
10. Choroby i wady serca
11. Hematologia i onkologia
12. Chirurgia
Symbol
9788323341543
Autor
Jacek Józef Pietrzyk, Przemko Kwinta
Wydawnictwo
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Ilość stron
770
Format
20,5x28 cm
Oprawa
broszurowa
ISBN
9788323341543
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt