Wiersze wybrane - Wisława Szymborska
Tom Wiersze wybrane, wprowadzający czytelnika w świat poezji Wisławy Szymborskiej za pośrednictwem jej fenomenalnego zmysłu obserwacji, nadzwyczajnego humoru oraz wzruszającej powagi, jest równocześnie najobszerniejszym istniejącym wyborem jej poezji.
Książka zawiera Odczyt Noblowski Poetki, zatytułowany Poeta i Świat, zawierający słynne już zdanie: ,,...mam mówić o poezji. Na ten temat wypowiadam się rzadko, prawie wcale".
Wyjątkowym dodatkiem do książki jest płyta CD z unikalnym, nigdy wcześniej niepublikowanym nagraniem wieczoru autorskiego Wisławy Szymborskiej, zorganizowanym przez Wydawnictwo a5 w dniu 9 czerwca 2003 w krakowskim Muzeum Manggha z okazji wydania tomów Wiersze wybrane i Rymowanki. Tego wieczoru Poetka czytała nie tylko swoje ,,poważne" wiersze, ale również utwory żartobliwe.