Publikacja przedstawia najważniejsze wiadomości dotyczące podstaw rysunku technicznego, w tym rzutowania prostokątnego i rzutowania aksonometrycznego, widoków, przekrojów, wymiarowania, rysunków wykonawczych, złożeniowych, montażowych, schematycznych, operacyjnych i zabiegowych, a także systemów CAD. Podręcznik szczegółowo opisuje klasyfikację materiałów, w tym metali i ich stopów, stopów żelaza z węglem, metali nieżelaznych i ich stopów, polimerów, materiałów ceramicznych i kompozytowych.
Omawia pomiary warsztatowe i kwestie związane z podstawami technologii, takie jak: odlewnictwo, walcowanie, ciągnienie, kucie, tłoczenie, toczenie, frezowanie, struganie i dłutowanie, wiercenie i szlifowanie. Skrupulatnie charakteryzuje elementy, podzespoły i zespoły mechaniczne, np. wały i osie, łożyska, sprzęgła, hamulce i przekładnie.
Dzięki podręcznikowi przyszły technik pozna zasady montażu i obsługi elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych, a także wykonywania połączeń części maszyn, w tym m.in. połączeń nitowych, spawanych, zgrzewanych, lutowanych.
Wiadomości teoretyczne są wsparte przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki wykorzystaniu kodów QR uczeń może skorzystać z dodatkowych materiałów, m.in. ilustracji i zdjęć.
Podręcznik, ze względu na swoje atuty, stanowi obowiązkową pozycję w przygotowaniach do egzaminu zawodowego.
Marka
Symbol
9788302203657
Autor
Michał Tokarz, Stanisław Sierny, Łukasz Lip
Wydawnictwo
WSiP
Ilość stron
252
Format
243x174 mm
Oprawa
broszurowa
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt