Repetytorium jest publikacją skierowaną do uczniów ostatnich klas liceum i technikum zdających egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym w latach 2022/2023 oraz 2023/2024. Opracowano je w taki sposób, aby umożliwić powtórzenie wszystkich zagadnień, które każdy maturzysta powinien opanować przed egzaminem maturalnym.
W repetytorium można znaleźć elementy ułatwiające kompleksowe przygotowanie do egzaminu.
Przydatne informacje o egzaminie, w skład których wchodzą: Maturalne Q&A, O arkuszu egzaminacyjnym, Strategie rozwiązywania zadań.
Sprawdź, czy umiesz, czyli test pozwalający ocenić stopień opanowania wiedzy.
Trzynaście działów tematycznych zgodnych z podstawą programową i aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi.
Pewniaki maturalne, czyli dział, w którym zamieszczono zadania egzaminacyjne CKE z ostatnich lat, obejmujące zagadnienia najczęściej pojawiające się na egzaminie maturalnym.
Trzy przykładowe arkusze maturalne oraz kod QR, pod którym są dostępne dodatkowe trzy arkusze.
Każdy z trzynastu działów tematycznych ma jednakową strukturę i składa się z czterech rozdziałów.
Rozdział Teoria w pigułce zawiera niezbędne wzory, definicje, twierdzenia przygotowane w oparciu o dostępne na egzaminie Wybrane wzory matematyczne na egzamin maturalny z matematyki.
Rozdział Przykłady i zadania jest podzielony na moduły zawierające:
- aktualne wymagania egzaminacyjne, które uwzględniają zakres podstawowy;
- rozwiązane przykłady wraz z odnośnikami do zadań, które można rozwiązać w podobny sposób;
- zadania zamknięte i otwarte, a przy niektórych z nich odwołania do odpowiadających im przykładów.
Rozdział Zadania maturalne obejmuje zadania zamknięte różnych typów i zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi wraz z punktacją. Zadania przygotowano na wzór zadań egzaminacyjnych bądź zaczerpnięto z materiałów CKE.
Rozdział Odpowiedzi irozwiązania składa się z odpowiedzi umożliwiających sprawdzenie poprawności otrzymanego wyniku oraz rozwiązań umożliwiających prześledzenie toku rozumowania. W rozwiązaniach Zadań maturalnych wskazano kroki rozumowania, które są punktowane.